[RECENZJA] BINGOSPA, SÓL Z MORZA MARTWEGO Z BOROWINĄ I ROZMARYNEM

Hejka! W tym poście pragnę pokazać Wam moje odkrycie i prawdziwy hit w kąpieli oraz pielęgnacji ciała :) Sól z borowiną to dla większości z Was zapewne żadne odkrycie, dla mnie - nowość, od której zawsze stroniłam, gdyż wydawało mi się, że tego typu produkt nie działa i zwyczajnie śmierdzi. Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy zaczęłam używać tej soli!
Jakie są moje przemyślenia? Jak działa? Czy rzeczywiście poprawia stan zdrowia i skóry?
Przekonajcie się sami, czytając dalej :)

Pojemność 1kg
Cena 20złSkład chemiczny BingoSoli [w mg/kg]:

Chlorki (Cl) 395,000 mg 
Fluorki (F) 93 mg 
Bromki (Br) 4000 mg 
Jodki (J) 50 mg 
Siarczany (So 2) 500 mg 
Fosforany (HPO 3) 65 mg 
Węglany (HCO 3) 1520 mg 
Sód (NA) 22,000 mg 
Potas (K) 125,000 mg 
Grupa amonowa (NH) 350 mg 
Magnez (Mg) 80,000 mg 
Wapń (Ca) 1,200 mg 
Stront (Sr) 15 mg 
Mangan (Mn) 4 mg 


Dokładne info o produkcie znajdziecie TUTAJ


Dlaczego wybrałam akurat tę sól? Przez swoje działanie, o którym możecie m.in. poczytać na stronie BingoSpa:


Borowina BingoSpa wspomaga leczenie schorzeń mięśni, stawów, stanów zapalnych, a także chorób kobiecych. Po zabiegu kosmetycznym z użyciem borowiny skóra jest gładka i napięta. Coraz więcej badań potwierdza dobroczynne działanie borowiny zarówno na zdrowie jak i na urodę. 
Borowina BingoSpa stosowana do kąpieli powoduje powolne przegrzanie tkanek, co skutkuje ich dotlenieniem i przyśpieszonym usuwaniem zbędnych produktów przemiany materii. Wpływa także na funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego, zwiększa napięcie części współczulnej układu nerwowego. Kąpiel w borowinie jest skuteczna w rozluźnianiu zmęczonych mięśni, zmniejsza ich bolesność. Wskazane jest zatem stosowanie kąpieli po wysiłku fizycznym, treningu czy innych czynnościach powodujących zmęczenie.

 Zastosowanie BingoSoli do kąpieli leczniczych:
 • Choroby reumatyczne - zapalenia okołostawowe, przewlekły gościec, procesy zwyrodnieniowe stawów i chrząstek stawowych
 • Choroby układu nerwowego - nerwobóle, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, porażenia i niedowłady spastyczne, choroba Heinego – Medina, rwa kulszowa, urazowe uszkodzenie nerwów obwodowych
 • Stany po urazach kości i stawów
 • Choroby kobiece - niedorozwój gruczołów mlecznych, stany zapalne przydatków, pochwy i szyjki macicy, niedoczynność hormonalna jajników, bezpłodność, nacieki pooperacyjne, zespół klimakteryczny,
 • Choroby wewnętrzne w tym choroby układu oddechowego(przewlekły nieżyt krtani, przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych


Sól została zapakowana w duży, srebrny worek strunowy, który został wykonany z grubej i solidnej folii. Gdyby opakowanie było szklane, na pewno cena byłaby dużo wyższa ;)

Sól ma duże ziarna, niektóre grudki są naprawdę spore ale nie uważam, że to minus!
Wszystko się przecież i tak rozpuści w gorącej wodzie ;)

Zapach ma intensywny i charakterystyczny - jak to borowina, jednak z tą drobną różnicą, iż czuć tutaj także intensywny zapach rozmarynu, który osobiście uwielbiam!

Działanie produktu jest zachwycające :) Brałam kąpiel, kiedy chciałam się rozgrzać, kiedy miałam obolałe barki, mięśnie, stopy lub dla poprawy humoru - za każdym razem sól działała celująco.
Po kąpieli skóra jest nawilżona, ciało rozgrzane, lekko pachnące, mięśnie czy stawy przestają boleć i od razu ścina z nóg do spania a sen po użyciu tego kosmetyku jest twardy niesłychanie. 
Osobiście jestem zakochana w tej soli i według mnie jest to najlepszy produkt BingoSpa z jakim miałam do czynienia. Czapki z głów :)


Lubicie sole do kąpieli?
Używaliście tych z borowiną?

3 komentarze

 1. Nie wiem, czy cała bym się w niej wykąpała, ale na pewno chętnie wymoczyłabym sobie w nie stopy... :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Na moje bóle mięśniowe mogłaby się przydać, szkoda, że u mnie nigdzie nie mogę dostać kosmetyków BingoSpa stacjonarnie :C

  OdpowiedzUsuń