[FOTOGRAFIA] PSIA SESJA Z MALTAŃCZYKAMI

Hejka :) Jak widzicie po tytule dzisiaj pokażę Wam efekty wczorajszej, psiej sesji i od razu powiem, iż będą nowe tła do foto i video z czego niezwykle się cieszę! :D Tym razem przed obiektywem stanęły 2 duże i 2 małe Maltańczyki, które były niezwykle urocze a małe dały mi popalić ;)
Nim przejdziemy do zdjęć opowiem Wam krótko o samej rasie :)


O Maltańczykach.

Maltańczyki to jedna z najstarszych ras świata, były już znane w starożytnym Egipcie, Grecji czy Rzymie, pochodzą z wyspy Meledy, o której pisał Kalimachos w 230 p.n.e. (pisał o tej wyspie jako o Melitauesie), która znajdowała się na Morzu Śródziemnym. Z kolei według Strabona pieski te zamieszkiwały starożytną Melitę - dzisiejszą Maltę.

Cechami szczególnymi są ich wygląd oraz usposobienie! Rasa ta zaliczana jest do grup psów do towarzystwa, są niezwykle komunikatywne, ciekawe świata i ludzi, kochają człowieka, lgną do niego, uwielbiają głaskanie, przytulanie, są aktywne oraz super się z nimi bawi. Ponadto szybko się uczą i są posłuszne.

Cechą charakterystyczną w kwestii wizualnej są ich włosy - białe, długie i delikatne niczym jedwabny muślin. Pieski te wymagają codziennej pielęgnacji, tj. czesania włosów (oczywiście w przypadku, kiedy pozostawimy je długie) oraz pielęgnacji oczu. 


To tyle ode mnie o tej rasie a teraz przejdźmy do zdjęć :)
Ej, no daj buziaczka!
Potem było bardziej glamour ;)

Jestem Marilyn!A teraz pora na wakacyjny wyjazd. Jak każda pięknisia potrzebuję szałowej torebki i pereł. 
Ruszamy w drogę!

A tutaj małe łobuzy, które postanowiły spakować się do walizki :)

Znacie tę rasę?
Może posiadacie Maltańczyka?


4 komentarze

  1. Jakie strojnisie :D Nie przepadam za tą rasą - po prostu nie lubię takich małych piesków :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznotka <3 Nie mam, miała siostrzenica, ale wpadła pod auto ;( Teraz mam innego pieska.

    OdpowiedzUsuń