[KSIĄŻKI] ANNE RICE, KRWAWY KANTYK🧛‍♂️

Hejka! 🤩 Pamiętasz kultowy film Wywiad z Wampirem? Pamiętam jak duże wrażenie na mnie wywarł a gdy dowiedziałam się, że powstał na podstawie powieści Anne Rice, postanowiłam zagłębić się w świat przez nią stworzony. Choć nie zaczęłam od kultowej pozycji (czeka w kolejce do przeczytania) a od Pandory czyli znacznie nowszej części, autorka i tak porwała mnie na tyle, że postanowiłam zgłębić jej sagę o wampirach. Jak wypadł Krwawy Kantyk?


Akcja toczy się głównie w posiadłości Blackwood a główną rolę odgrywa tu nie kto inny a przepiękny i ponętny książę wampirów - Lestat (w filmie grał go Tom Cruise), któremu towarzyszą tajemnice rodu Mayfair z postaciami Mony oraz Quinna na czele. W tej części Lestat chce zmian, chce być inny, wznieść się ku światłości! Budzą się w nim dotąd nieznane pragnienia, instynkty, uczucia wyższe.

Otrzymujemy sporą mieszankę emocji, od tych wzniosłych gdy Lestat pełen natchnionej mocy wypowiada swe długie, pełne żaru monologi, poprzez lekkie znudzenie, kończąc na własnych frustracjach gdyż momentami postacie są irytujące a historia się dłuży, jest rozciągnięta i choć mamy tu wszystko aby powieść była hitem, w moim odczuciu nim nie jest.

Sekretna wyspa, tajemnicze Taltos i mroczny ród Mayfairów a to wszystko okraszone odrobiną seksu i brutalności, napięcie które budowane jest tak naprawdę od połowy książki aby sfinalizować to wszystko rozczarowującym zakończeniem! Czy może być gorzej? Pewnie tak, chociaż przyznaję że autorka się bardzo postarała aby Lestata w tej części, jak i pozostałych bohaterów zwyczajnie nie lubić.
Z wielkim bólem przebrnęłam przez tę powieść i nie wrócę do niej, jednak ciekawa jestem pozostałych części i w przyszłości na pewno spodziewaj się kolejnych recenzji!

Znasz wampirzą sagę Anne Rice?

1 komentarz