[KSIĄŻKI] ANNE RICE, WYWIAD Z WAMPIREM🧛‍♂️

Hejka!🤩 Kto nie zna kultowego filmu o tym samym tytule z Bradem Pittem i Tomem Cruisem w rolach głównych? Chyba nie ma takiej osoby, która nie kojarzyłaby chociażby plakatu czy trailera! Jako, że bardzo lubię film i do niego wracam, postanowiłam wreszcie sięgnąć po pierwszą powieść z sagi o wampirach. Nie będę owijać w bawełnę: uwielbiam i będą zachwyty!


Fabuła książki to zapis wywiadu z dziennikarzem, w której to wampir opowiada o swojej przemianie oraz przygodach w mrocznym, bezwzględnym świecie nieumarłych.
Główny bohater - Louis de Pointe du Lac zabiera nas do kolonialnej Luizjany, gdzie poznajemy jego ludzkie życie a krótko potem spotkanie z Lestatem i jego przemianę a także podróż w poszukiwaniu innych wampirów w różnych zakątkach świata.

Autorka zabiera nas w wampiryczną retrospekcję, gdzie balansuje na granicy moralnego obrzydzenia, depresji i współczucia. Dostajemy mix skrajnych emocji, co jest jak najbardziej pozytywną wartością, gdyż dzieło które nie wywołuje żadnych odczuć jest po prostu miałkie!
Książka choć przyjemnie napisana, wciągająca ma jeden mankament - brak rozdziałów przez co jest odczucie skakania w czasie a to z kolei odbiera się jako niepotrzebny chaos.

Jeżeli chodzi o przedstawioną historię oczami wampira to jest ona intrygująca, pełna emocji, pragnień i rozczarowań. Przypomina spowiedź nieszczęśliwego człowieka, który szuka siebie w nowej sytuacji i próbuje odnaleźć szczęście. Postacie występujące w powieści są znakomicie zbudowane, każda jest inna a dodatkowo są wręcz namacalne, że aż ich osobowość bije z kartek papieru.

Jesteś gotowa na wampiryczną podróż w nieznane?

1 komentarz

  1. Przyznaje sie bez bicia ze film ogladalam tysiac razy ale ksiazki nie czytalam, jestem jej bardzo ciekawa :D

    OdpowiedzUsuń