[KSIĄŻKI] DACRE STOKER, J. D. BAKER - DRACUL 🧛

Hejka! 🤩 Dzieło Brama Stokera i film Dracula Coppoli kojarzy każdy a teraz jest okazja aby nie tylko odświeżyć sobie tę gotycką historię, ale również poznać lepiej świat nieumarłych i umożliwia nam to przodek Stokera, który postanowił na nowo ożywić historię o wampirach. Jest tutaj coś wyjątkowego i - uwaga! - będą zachwyty.

Bram Stoker. To on staje się punktem wyjścia w tej powieści. Poznajemy jego życie od małego, kiedy chorował, był bliski śmierci i nagle ozdrowiał by potem doświadczać niewytłumaczalnych zjawisk. Jest też jego rodzina, w tym ukochana, bliska jego sercu siostra Matylda oraz tajemnicza opiekunka - ciocia Ellen Crone a w tle zamek Artane.

Historia przedstawiona w książce toczy się w dwóch przestrzeniach czasowych, jako zapiski z dziennika Stokera kiedyś oraz obecnie. Ponadto, znajdziemy tu też wycinki z gazet oraz listy jego siostry Matyldy do ich ciotki. Dzięki tym zabiegom dostajemy wciągającą opowieść, która buduje klimat, staje się w naszych oczach autentyczna a do tego dochodzi jeszcze umiejętne prowadzenie fabuły! Tempo też jest tutaj dobre i choć w pierwszej połowie ono płynie to ma to sens, gdyż bliżej poznajemy świat Brama oraz nieumarłych. 

To, co urzeka w Draculu najbardziej to niesamowity, gotycki klimat! Czuć aurę mrocznego zamku, zielonej Irlandii a także dziwną więź, jaką ma główny bohater z ich opiekunką. Ponadto, każda z postaci jest jakaś, nie jest wydmuszką, ma coś do powiedzenia, przekazania. Opowieść, którą otrzymujemy jest wciągająca i stanowi piękną kontynuację, domknięcie tematu podjętego przez przodka Dacre'a Stokera. Przede wszystkim, ta powieść wygrywa wspomnianym klimatem, konstrukcją, ale też czymś, co zaskoczyło mnie równie mocno - podziękowaniami od autorów, w których to dowiadujemy się bardzo ciekawych smaczków dotyczących Brama Stokera, które ten pozostawił w formie notatek. Więcej nie zdradzam!

GORĄCO POLECAM


Lubisz historie o wampirach?


Prześlij komentarz