[KSIĄŻKI] ALEX NORTH - W CIENIU ZŁA 💀

Hejka!🤩 Szeptacz Alexa Northa czeka w kolejce, gdyż moją uwagę wpierw przykuła jego nowa powieść W cieniu zła. Nie wiedziałam czego się spodziewać po tym autorze, założyłam jednak że otrzymam dobrze zbudowany thriller. A jak jest?


Rytualne morderstwo, ponure miasteczko Gritten Wood, które znajduje się na skraju gęstego, mrocznego lasu a ten budzi grozę i skrywa sekrety. Jest również tajemniczy Czerwonoręki i wreszcie on - Paul Adams - główny bohater, który balansuje pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Adams wraca po 25 latach do miasteczka by być przy umierającej matce oraz stawić czoła tajemnicom sprzed lat. Balansuje na krawędzi snu i jawy, tracąc momentami czujność, zatracając się we wspomnieniach. Czasem jego rzeczywistość wydaje się koszmarem a nocny koszmar rzeczywistością. 

Historia przedstawiona w książce wciąga od pierwszych stron! Klimat jest niezwykle mroczny, gęsty, oniryczny, pełny grozy, smutku ale też niedopowiedzeń. Otrzymujemy thriller psychologiczno - kryminalny, który został dobrze zbudowany, w którym znajdziemy zwroty akcji i zacne zagadki do rozwiązania. Fabuła jest niebanalna, fani Stephena Kinga będą ukontentowani, gdyż czuć w tej pozycji  inspirację mistrzem a i sam autor puszcza w pewnym momencie oczko do czytelnika. Są momenty, że treść płynie aby wkrótce zmienić bieg i zaskoczyć twistem i to nie jednym! Od początku aż niemalże do końca czyta się w napięciu, pożerając kolejne strony powieści by dowiedzieć się, jakie znaczenie miało tamto rytualne morderstwo i jakie też konsekwencje przyniosło.

W cieniu zła wciągnęło mnie na maxa, dając to poczucie niepokoju, grozy którą uwielbiam w thrillerach. Ponadto, można się identyfikować z głównym bohaterem, gdyż jest on pełnokrwisty, ciekawy, wręcz namacalny. Ogromnym plusem jest również intrygujący motyw z zakresu parapsychologii, ezoteryki, który dodatkowo ubogaca i nadaje tajemniczości temu dziełu.

GORĄCO POLECAM


Znasz dzieła tego autora?

2 komentarze